خوشبختانه نشت دریچه قلب همیشه به معنای جراحی دریچه نیست. و اگر جراحی دریچه قلب ضروری باشد ، همیشه به معنای نیاز به جراحی قلب باز نیست.

در حقیقت ، بیشتر افراد مبتلا به اختلال دریچه نشتی ، کاملاً از بیماری دریچه خود بی اطلاع هستند. وضعیت دریچه نشت خفیف آنها قابل شناسایی نیست زیرا هرگز تا جایی که نیاز به درمان داشته باشد پیشرفت نمی کند.

علائمی که ممکن است نشان دهند that نشت دریچه قلب شما باشد که به آن نارسایی دریچه نیز گفته می شود ، تا جایی که نیاز به نوعی از درمان دارد ، بدتر می شود: بال زدن یا ضربان قلب نامنظم ، درد قفسه سینه همچنین به عنوان آنژین ، سرگیجه یا غش و تورم مچ پا یا پا شناخته می شود.

دریچه های قلب ساخته شده اند تا خون شما را از طریق قلب در یک جهت هترین متخصص قلب در مشهد حرکت دهند. در صورت وجود نشت دریچه ، برگچه های دریچه به درستی بسته نمی شوند و مقداری از خون در جهت اشتباه به عقب برگردانده می شود.

در نشت شدید دریچه قلب یا نارسایی مجدد ، قلب مجبور است خیلی بیشتر کار کند تا خون را دوباره از طریق قلب و بدن وارد کند. این “کار بیش از حد” باعث بزرگ شدن قلب می شود.

اگر متوجه شدید که فعالیتهای عادی روزمره شما را خسته می کند و یکی یا بیشتر از علائمی را که قبلاً ذکر کردیم تجربه می کنید ، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به پزشک یا متخصص قلب خود مراجعه کنید.

به عنوان مثال ، آیا شما متوجه می شوید که رفتن از درایو به سمت صندوق پستی طاقت فرسا است ، یا شاید فقط خم شدن برای برداشتن لباس از خشک کن باعث درد قفسه سینه می شود ، یا اینکه فقط از بیرون بودن از گرما نفس نفس می کشید؟ همه اینها می تواند نشانه ای از بیماری دریچه قلب باشد.

پزشک عمومی می تواند با استتوسکوپ به قلب شما گوش دهد. اغلب ، فقط گوش دادن به قلب خود می تواند به پزشک خود بگویید که سوفل قلبی دارید. بسته به شدت سوفل که وی می شنود ، پزشک عمومی ممکن است شما را به یک متخصص قلب ارجاع دهد.

تشخیص متخصص قلب احتمالاً شامل یک یا چند آزمایش زیر است:

– نوار قلب (نوار قلب) ، آزمایشی که فعالیت الکتریکی قلب شما را اندازه گیری می کند تا ببینید چقدر خوب کار می کند
– اکوکاردیوگرام ، اسکن سونوگرافی که تصویری از داخل قلب شما تولید می کند – اشعه ایکس قفسه سینه – کات قلب ، یک لوله کوچک (کاتتر) از طریق یک شریان تا قلب شما نخ می شود – معمولاً در کشاله ران شما. رنگی که در اشعه ایکس نشان داده می شود به جریان خون شما تزریق می شود و اشعه ایکس گرفته می شود تا تصویری از خون جریان یافته در قلب شما تولید شود – سی تی اسکن قلب که با استفاده از اشعه ایکس یک تصویر سه بعدی از قلب تو.

اگر این آزمایشات نشان دهد که دریچه قلب شما به شدت نشت کرده است ، احتمالاً به نوعی از عمل جراحی قلب نیاز خواهید داشت. در صورت امکان ، جراحی ترمیم دریچه قلب همیشه به جراحی تعویض دریچه ارجح است زیرا از بافت قلب شما برای ترمیم استفاده می شود. با این حال ، اگر شما به تعویض دریچه نیاز دارید ، دریچه های مصنوعی و خوک با موفقیت زیادی موفق می شوند.

چه زمانی دریچه قلب نشتی به معنای عمل جراحی دریچه قلب است؟